Veřejnost v Pardubicích se bude mít možnost zapojit do sázení stromů, např. v Gagarinově ulici v Polabinách

Veřejnost v Pardubicích se bude mít možnost zapojit do sázení stromů, např. v Gagarinově ulici v Polabinách

Pardubice zahájí na přelomu září a října projekt sázení stromů, připojí se k aktivitě Milion stromů pro republiku. Nejprve vysadí sedm stromů, další budou následovat. Připojit se může i veřejnost a městské obvody. Řekla to náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).

 

"Je to pilotní projekt. Chceme navnadit ostatní, aby se připojili. Odbor životního prostředí půjde příkladem, po nás se mohou přidat starostové malých radnic, obyvatelé města mohou oslovit své městské obvody," řekla Dvořáčková. První stromy město vysadí v Polabinách v Gagarinově ulici, dodala náměstkyně.

Radnice už vyhledala vhodná místa, kde lze stromy sázet. Jsou v každém z osmi městských obvodů. Dohromady jich je 47. Projekt může trvat i několik let. Vybraná jsou místa podél cyklostezek a komunikací, řek i v lesích. Město ještě musí upřesnit financování a kdo se následně bude o stromy starat.

Projekt vymyslela Nadace partnerství a ministerstvo zemědělství s cílem vysadit deset milionů stromů, stejně jako je obyvatel republiky. Stromy mají pomoci zmírnit dopady sucha, půdní eroze, ztráty povrchových i podzemních vod nebo přehřívání měst.

Zdroj: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pardubice-zacnou-sazet-stromy-pripojit-se-muze-i-verejnost