Ekozprávy

Elektrárna Chvaletice patří mezi největší znečišťovatele Rtuti v ČR a je předním znečišťovatelem tohoto jedovatého kovu v kraji Pardubickém

Mezi deset elektráren, které vypouštějí do ovzduší nejvíce rtuti, patří sedm tepelných elektráren v ČR, mezi nimi nechybí Chvaletice.

Klamání od ČEZ - Emise CO2 neklesly, prodejem elektráren se klima neochrání

ČEZ klame: Emise CO2 neklesly, produkují je ale jiné firmy. Prodejem elektráren klima neochrání. Reakce na dnešní "ČEZ číslo týdne"

Revitalizace v některých ulicích Pardubic se nepovedla

hm.jpg

Revitalizace ulic v pardubickém pojetí je velmi nepovedná, jako příklad můžeme uvést ulici Sladkovského od lékárny po zimní stadion. Proč nedostala zeleň šanci jako je tomu ve stejné ulici směrem myší díře vedoucí Ke spravedlnosti ?

V České republice vzniknou komise pro sucho, které by měly řešit nedostatek vody

Ministerstva životního prostředí a zemědělství předloží vládě během dvou týdnů novelu vodního zákona. Ta by měla umožnit vyhlašování krizových situací v době extrémního sucha a zřízení komisí pro sucho. Komise budou mít pravomoci, aby zaváděly opatření, která zmírní dopady nedostatku vláhy v krajině.

Ministerstvo životního prostředí přidá peníze do Dešťovky, města vyzývá k čerpání

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) hodlá přidat peníze do projektu Dešťovka pro majitele rodinných a bytových domů. Ministr Richard Brabec (ANO) zároveň na briefingu k semináři Problematika sucha a vody v Senátu vyzval větší města a obce, aby čerpaly dotace na zadržování vody a lepší hospodaření s ní. Na příští rok má resort připravené dva pilotní projekty tzv. umělé infiltrace.

Splavnění Labe do Pardubic má podporu krajů, obcí i státu

17.8. - Zástupci Pardubického, Středočeského a Královéhradeckého kraje, Ředitelství vodních cest (ŘVC), Přelouče a dalších obcí včera podepsali takzvané Přeloučské memorandum na podporu východočeských vodních cest. Jeho cílem je podpořit splavnění Labe v úseku mezi Přeloučí a Pardubicemi, případně i dál na Hradec Králové. ŘVC se o to neúspěšně snaží již od 90. let. Význam dokumentu je ale spíše deklaratorní, řekla starostka Přelouče Irena Burešová.

Lidé píší petice proti mostu ve Svítkově

Někteří obyvatelé z pardubické části Svítkov nesouhlasí se stavbou mostu přes řeku Bylanku. Měl by být dvousměrný, využívat by ho měli jak chodci, tak i auta. Petici proti němu podepsalo skoro 600 lidí.

V Černé za Bory panují obavy z hluku a prachu, který by mohl být způsoben změnou územního plánu Pardubic

Pardubice – Další desítky kamionů projíždějící kousek od rodinných domů, více prachu, více hluku. Toho se obávají někteří obyvatelé Černé za Bory, pokud pardubičtí zastupitelé schválí návrh nového územního plánu.

Obavy z hluku a prachu panují v Černé za Bory

dsc07991_jpg.jpg

Pardubice – Další desítky kamionů projíždějící kousek od rodinných domů, více prachu a také více hluku od překladiště Startzone a logistického centra. To se má nyní nově rozšířit do příměstské krajiny a toho se obávají obyvatelé Černé za Bory, pokud pardubičtí zastupitelé schválí návrh nového územního plánu.

V Pardubicích je možné dát do této středy podpis ke zmocnění zástupce veřejnosti, který se bude zabývat záborem půdy v novém územním plánu

safe_image_1.png

Město Pardubice pořizuje nový územní plán. Nelíbí se nám především to, že nový územní plán zabírá v nejbližším okolí Pardubic obrovské plochy orné půdy a zeleně a mění je na zóny pro výstavbu. A to v době, kdy zdaleka nejsou využity všechny plochy ve městě, které by naopak pro zástavbu použity být měly. Proto nechceme, aby byl nový územní plán v této podobě schválen. Podepsat je to možné v prodejně Lokálka na Pernštýnském náměstí.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.