Dobrý příklad porozumění a dohody mezi úřadem a ekology, konkrétně UMO 2 Pardubice Polabiny, spolky a Agenturou ochrany přírody a krajiny. Podařilo se zachránit cca 50 stromů kolem ulice Lonkova, Lidická a KPT. Bartoše
Ekozprávy
Jsme jako Zelená pro Pardubicko mezi nimi: Apel 150 spolků adresovaný poslancům: při povolování staveb chceme chránit životní prostředí

Apel 150 spolků adresovaný poslancům: při povolování staveb chceme chránit životní prostředí. Zelená pro Pardubicko je mezi nimi.
V roce 2024 by mohly začít práce na projektu těžby manganu u Chvaletic

V roce 2024 by mohly začít práce na projektu těžby manganu u Chvaletic.e záměrem nesouhlasí obec Řečany nad Labem. Vadí jí hlavně možné zvýšení hluku, nákladní dopravy, emisí do ovzduší a prachu a pokles cen nemovitostí. Těžit chce společnost Mangan Chvaletice patřící kanadské firmě Euro Manganese.
|
Proč je dobré podpořit úpravu § 70 v zákoně č. 114/1992 Sb.

Apeluji proto na Vás, abyste při projednávání balíčku zákonů týkajícího se stavebního právapodpořili návrh Ministerstva životního prostředí, a umožnili úpravu § 70 zákona č. 114/1992Sb., o ochraně přírody a krajiny tak, aby se ekologické spolky mohly opět jako před rokem2018 účastnit povolování staveb, u kterých se předpokládá vliv na přírodu a krajinu.
Podepsali jsme výzvu ke STAVEBNÍMU ZÁKONU

Současná vláda připravila novelu stavebního práva, která sice napravuje mnohé chyby předchozí vlády, v tématu účasti veřejnosti je ale paradoxně horší než verze Babišova. Podle vlády Petra Fialy se veřejnost nemá vyjadřovat k 90 % všech záměrů majících vliv na životní prostředí. Dokonce bude muset veřejnost mlčet i v případě, pokud se kvůli výstavbě mají kácet stromy. Arnika a Zelený kruh proto uspořádaly happening a předaly poslancům otevřený dopis, žádající návrat účasti veřejnosti do rozhodování o stavbách. Výzvu dosud podpořilo 70 spolků a další se stále přidávají.