Aktuality

Magistrát města Pardubic nařídil, aby nedošlo ke kácení dřevin u Podkovy v Přednádraží, včetně zapojených porostů na uvedených pozemcích najatými osobami

Magistrát města Pardubic nařídil, aby nedošlo ke kácení dřevin u Podkovy v Přednádraží, včetně zapojených porostů na uvedených pozemcích najatými osobami
21. července 2022

Dále se zdržet se škodlivé činnosti spočívající v kácení dřevin rostoucích mimo les včetně zapojených porostů různého druhového složení na pozemcích kolem pardubického ramene Labe a Významného krajinného prvku města Pardubic.

Spor o emisní výjimku pro chvaletickou elektrárnu nekončí

Spor o emisní výjimku pro chvaletickou elektrárnu nekončí
11. července 2022

Olomoucká pobočka Krajského soudu v Ostravě minulý týden rozhodla, že výjimka pro rtuť a oxidy dusíku neplatí.

Foto z akce za Špinavé prachy

Foto z akce za Špinavé prachy
11. července 2022

Za Špinavé prachy a ČPP a Kooperativa.

Zastavme špinavé prachy a happening s dalšími kauzami našeho regionu, petice k Vápence a Spalovně nebezpečných odpadů v Rybitví

Zastavme špinavé prachy a happening s dalšími kauzami našeho regionu, petice k Vápence a Spalovně nebezpečných odpadů v Rybitví
7. června 2022

JIŽ ZÍTRA  8.6.2022 SE USKUTEČNÍ OD 15 HODIN I NA PARDUBICKÉ TŘÍDĚ MÍRU U SOCHY JANA Kašpara, happening Špinavé prachy a s ním se můžete dozvědět i aktuální informace o našich lokálních pardubických i celokrajských kauzách, kterými se zabýváme. Můžete se také podepsat pod petice k Vápence a nebo ke Spalovně nebezpečných odpadů v Rybitví, jíž se se Zelenou pro Pardubicko věnujeme už od samého počátku.

Zelená pro Pardubicko se účastnila Dne Země v Chrudimi

Zelená pro Pardubicko se účastnila Dne Země v Chrudimi
10. května 2022


Pro děti, žáky, studenty, školní kolektivy, ale i širokou veřejnost jsme se Zelenou pro Pardubicko zaujmuli stanoviště ptactva, bylin a dřevin. Znalosti nebyly vždy uplně na jedničku, ale tady jsme nebyli ve škole. Šlo o to, aby to všechny příchozí bavilo a měli dobrý pocit z toho, že se něco naučili poznávat z naší přírody. Akci v chrudimských Klášterních zahradách organizovalo Zdravé město Chrudim - Místní Agenda 21.

Kraj Vysočina hodlá spalovat svůj odpad v Pardubickém kraji a to v plánované Spalovně Opatovice nad Labem

Kraj Vysočina hodlá spalovat svůj odpad v Pardubickém kraji a to v plánované Spalovně Opatovice nad Labem
19. dubna 2022

Elektrárna Opatovice na Pardubicku postupuje v přípravě výstavby velké spalovny komunálního odpadu. Zařízení pro energetické využití odpadu (ZEVO) by sloužilo pro likvidaci odpadků z rozsáhlého území. Elektrárna už podepsala memorandum se Sdružením obcí Vysočiny a Krajem. „Podporujeme, aby zařízení vzniklo, pomůže nám splnit cíle odpadového hospodářství,“ . Podle ní v regionu Vysočiny vznikne 90.000 až 120.000 tun směsného komunálního odpadu za rok, sdělila Martina Vrbová z Kraje Vysočina.

Kvůli spalovně u opatovické elektrárny bude zřejmě další referendum

 Kvůli spalovně u opatovické elektrárny bude zřejmě další referendum
14. dubna 2022

Zařízení na energetické využívání odpadu (ZEVO) by mělo zpracovávat 150.000 tun odpadu ročně, což představuje 480 tun za den. Vzniklé teplo by bylo distribuováno systémem centrálního zásobování teplem elektrárny, která je dodává do Pardubic, Hradce Králové, Chrudimi a dalších měst a obcí.

Dnes 23.3.2022 se bude projednávat ÚZEMNÍ PLÁN MĚSTA PARDUBIC

Dnes 23.3.2022 se bude projednávat ÚZEMNÍ PLÁN MĚSTA PARDUBIC
23. března 2022

Dnes je veřejné projednání, do 30.3.2022 je možno podávat připomínky na odbor Hlavního architekta u Kostelíčka.

https://pardubice.eu/novy-uzemni-plan-mesta-pardubice

http://mestonakole.eu/hloupyplan/

Ministerstvo přikázalo přepracovat dokumentaci spalovny v Rybitví u Pardubic

Ministerstvo přikázalo přepracovat dokumentaci spalovny v Rybitví u Pardubic
16. března 2022

„Záměr modernizace spalovny průmyslových odpadů vyvolal v rámci procesu EIA enormní obavy ze zdravotních důsledků provozu spalovny a negativní reakce obyvatel širokého okolí,“ stojí v dokumentu ministerstva.