Spalovna jedů zamítnuta

Spalovna jedů zamítnuta
30. září 2016

Rozhodnutí krajského úřadu Královéhradeckého kraje, které zamítá žádost společnosti AVE CZ o integrované povolení k přestavbě odstavené rybitevské spalovny na moderní velkokapacitní spalovnu nebezpečných odpadů, se podařilo Právu získat dřív, než kopie tohoto rozhodnutí doputují na pardubický krajský úřad, pardubický magistrát a další zainteresované instituce.

„Byla to asi poslední naděje společnosti AVE. Když roky nedokázali získat povolení na Pardubickém kraji, zkusili to u sousedů. Jsem nesmírně spokojen," řekl Právu Jan Linhart, pardubický zastupitel (Patrioti), zakladatel hnutí Stop spalovně a spoluautor petice, ve které svými podpisy spalovnu jedů na okraji Pardubic v rybitevském areálu odmítlo padesát tisíc lidí.

„Teoreticky se proti tomuto rozhodnutí může AVE ještě odvolat k ministerstvu životního prostředí. Ovšem je to spíš akademická varianta dalšího dění," připustil Linhart. Královéhradecký krajský úřad se ve svém zdůvodnění odmítnutí žádosti o integrované povolení opíral především o předchozí rozhodnutí, vydaná právě ministerstvem životního prostředí. „Zastupitelstvo Pardubic bude ještě jednat o možnosti odkoupit spalovnu. Zatím je na stole částka 35 miliónů," věří Linhart.

Zdroj: Právo – severovýchodní Čechy