Firma odmítla převzít pardubický park k rekonstrukci, začíná se znovu

20. července 2012

V kontroverzním příběhu rekonstrukce Tyršových sadů v Pardubicích nastal ve čtvrtek další nečekaný zvrat. Stavební firma DIS Brno, která si měla převzít stanoviště, tedy park, překvapivě hodila celý projekt radnici na hlavu. Prý už stavět nechce. „Nedohodli jsme se na převzetí stavby, teď půjde z radnice oficiální dopis firmě, abychom vůbec věděli, co bude dál," řekl náměstek primátorky Martin Bílek, který šel park určený k opravě předat zástupcům brněnské firmy DIS.

Ta měla v nejbližších měsících za 84 milionů korun sady opravit. Jenomže místo toho, aby se stavebníky prošli park s plány v ruce a pak si předali patřičné dokumenty, pustili se hned náměstek Bílek, Jan Chvojka z odboru majetku a investic a zástupce stavební firmy do vzrušeného rozhovoru. Závěr debaty byl jasný, firma DIS do „toho nejde". „Mohu si o tom myslet, co chci, ale oni uvedli, že nemají kompletní projektovou dokumentaci. To však není pravda, ta je kompletní," řekl Bílek.

Co bude s parkem? Nikdo neví

Osud parku je tak nyní nejistý. Není jasné, jestli se radnice s firmou nakonec dohodne, nebo zda místo něj dostane zakázku společnost, která se ve výběrovém řízení umístila jako druhá. Ve hře je i vypsání nové soutěže.

Radnice přitom s projektem v posledních týdnech doslova chvátala, aby nepřišla o šedesátimilionovou dotaci z Evropské unie. Teď Bílek říká, že ta ohrožena není. „S ní chování firmy nijak nesouvisí."

Nečekaná zpráva potěšila pardubické ekology, kteří proti obnově parku bojovali demonstracemi a peticemi. „Jsem šokován, těžko to mohu komentovat, ale je to pro nás nadějná zpráva," řekl Jan Seiner ze sdružení Zelená pro Pardubicko.

Zdroj článku: Idnes.cz